Όλα τα θέματα που αφορούν το Tennis
#227
Αισιόδοξος για το μέλλον εμφανίστηκε ο Γκριγκόρ Ντιμιτρόφ.

Η πορεία του Βούλγαρου τενίστα στο Australian Open ήταν απόλυτα επιτυχημένη, καθώς έφτασε μέχρι τα ημιτελικά, όπου αποκλείστηκε από τον Ράφαελ Ναδάλ, ο οποίος κατόπιν τον αποθέωσε.

«Ζω το όνειρό μου. Έχω κερδίσει ένα «μεγάλο» τουρνουά στο «Brisbane International», παίζω καλό τένις, και έφτασα έως τους «4» του πρώτου Grand Slam της χρονιάς. Είμαι στα μέσα της καριέρας μου, και έχω θέσει πολλούς στόχους που θέλω να πετύχω στο άμεσο μέλλον», ανέφερε αρχικά ο Ντιμιτρόφ στο πλαίσιο συνέντευξης που παραχώρησε.

«Μετά την ήττα στον αγώνα με τον Ράφαελ Ναδάλ, έφερνα συνεχώς το παιχνίδι στο μυαλό μου. Ήθελα να βρω τα λάθη που έκανα, και πόσα πράγματα πρέπει να βελτιώσω. Μετά από μερικές ημέρες κατάλαβα ότι έκανα ό, τι καλύτερο μπορούσα. Ο «Ράφα» μου είπε στο φιλέ, τα εξής... Αν συνεχίσω σε αυτό το μοτίβο, και παίζω με τον ίδιο τρόπο, θα κερδίσω ένα τίτλο «Grand Slam» σίγουρα στο μέλλον... Δεν σας κρύβω, ότι αυτό είναι το όνειρό μου, πέρα από το Νο1 του κόσμου. Νομίζω ότι μπορώ να το πετύχω, αλλά θέλει αρκετή δουλειά και συνέπεια», κατέληξε.
Advertisement

Ασφαλεια απο 7€ τον μηνα / Εως 12 ατοκες δοσεις