Όλα τα θέματα που αφορούν το Tennis
#44
Μετά τον Νόβακ Τζόκοβιτς και ο Μίλος Ράονιτς, ανακοίνωσε τη συνεργασία του, με καινούργιο προπονητή.

Ο Καναδός τενίστας ανακοίνωσε τη συνεργασία του με τον Ρίτσαρντ Κράγιτσεκ, ο οποίος τα πήγε εξαιρετικά πέρσι ως προπονητής του Σταν Βαβρίνκα και πλέον θα είναι ο τεχνικός του Ράονιτς. «Σήμερα ήταν η πρώτη μου προπόνηση με τον Ρίτσαρντ Κράγιτσεκ. Είναι υπέροχα να είμαι μαζί με τον Ρίτσαρντ και την ομάδα μου, για την επόμενη σεζόν στην προσπάθεια μου για να φτάσω σε νέους και υψηλότερους στόχους το 2017. Εχω δουλέψει με τον Ρίτσαρντ για λίγες μέρες και πέρσι πριν το Αυστραλιανό Open και είμαι σίγουρος ότι με την εμπειρία του ως πρωταθλητής του Wimbledon, μπορεί να με βοηθήσει να πετύχω τους στόχους μου. Περιμένω να κάνουμε σπουδαία πράγματα μαζί» δήλωσε ο Καναδός.

Ο πρώην πρωταθλητής του Wimbledon αντικατέστησε τον Ισπανό, Κάρλος Μόγια, στη θέση του προπονητή του Ράονιτς, ο οποίος την περσινή σεζόν, πήγε από το Νο14 της παγκόσμιας κατάταξης στο Νο3, φτάνοντας μέχρι τον τελικό του Wimbledon. Εκτός από αυτό, πήγε μέχρι τους ημιτελικούς του World Tour Finals και κατέκτησε το τουρνουά του Μπρισμπέιν. Νέα εποχή για τον Ράονιτς, που τώρα καλείται να μείνει στο υψηλό επίπεδο.
Advertisement

Ασφαλεια απο 7€ τον μηνα / Εως 12 ατοκες δοσεις