Όλα τα θέματα που αφορούν την Ισπανική Primera Division
#5
O Κριστιάνο Ρονάλντο δεν έκρυψε την επιθυμία του να κλείσει την καριέρα του στη Ρεάλ Μαδρίτης και μίλησε για τι άλλο; Για τον εαυτό του!

Ο Πορτογάλος σούπερ σταρ, υπέγραψε νέο πενταετές συμβόλαιο με τη Ρεάλ, στην οποία θα είναι μέχρι το… 2021! Στις δηλώσεις του, μίλησε για την επιθυμία του αλλά και για τον εαυτό του. «Το συμβόλαιο είναι πολύ σημαντικό για την επαγγελματική ζωή μου. Ακόμα πέντε χρόνια στον καλύτερο σύλλογο του κόσμου, είναι μοναδικό πράγμα. Αυτή η ομάδα είναι στην καρδιά μου και θέλω να τελειώσω την καριέρα μου εδώ. Καμιά φορά ο κόσμος νομίζει ότι δεν είμαι άνθρωπος, αλλά είμαι. Έχω τις καλές και τις κακές στιγμές μου. Σκοπός μου είναι να ενεργώ αμέσως μετά από μία όχι καλή στιγμή. Αυτό μου δίνει κίνητρο να τα πηγαίνω καλύτερα και να αφήνω μια καλή εικόνα του εαυτού μου, εντός και εκτός γηπέδων» είπε ο Ρονάλντο.

Ο Πορτογάλος μίλησε και για τα πιο σημαντικά γκολ της σπουδαίας καριέρας του… «Είναι προνόμιο να σκοράρω για αυτή την ομάδα και είναι δύσκολο να διαλέξω ένα από τα τόσα σημαντικά γκολ που έχω πετύχει. Ίσως δεν είναι αυτό που περιμένεις, αλλά το νικητήριο πέναλτι στον τελικό του Champions League ήταν καθοριστικό».
Advertisement

Ασφαλεια απο 7€ τον μηνα / Εως 12 ατοκες δοσεις