Όλα τα θέματα που αφορούν την Ισπανική Primera Division
#87
Ο Αντουάν Γκριεζμάν με δηλώσεις του, δεν έκρυψε τον εκνευρισμό του για όσους τον ρωτούν για το μέλλον του.

Η πορεία της Ατλέτικο Μαδρίτης τη φετινή σεζόν στην Ισπανία, δεν είναι ανάλογη με τα προηγούμενα χρόνια. Είναι μόλις στην έκτη θέση, σε απόσταση εννιά βαθμών από την πρωτοπόρο Ρεάλ και η κουβέντα για τον επόμενο σταθμό στην καριέρα του Αντουάν Γκριεζμάν, έχει ξεκινήσει. Ο Γάλλος επιθετικός, όμως, δεν έχει διάθεση να απαντάει σε τέτοιες ερωτήσεις… «Δε μου αρέσουν αυτού του είδους οι ερωτήσεις για το μέλλον. Σε παίκτες όπως ο Ρονάλντο, ο Μέσι ή ο Μπέιλ δε γίνονται ερωτήσεις για το τι μέλλει γενέσθαι την επόμενη χρονιά, για το που θα είναι ή που θα παίξουν. Για αυτό το λόγο, δε μου αρέσει ούτε εμένα να με ρωτούν για αυτό. Είμαι χαρούμενος και απολαμβάνω τη ζωή στην Ατλέτικο και δε θέλω να με ρωτούν άλλο για το μέλλον μου» δήλωσε ο 25χρονος.

Ο Γκριεζμάν δεν έχει σκοράρει σε παιχνίδι πρωταθλήματος από τον περασμένο Οκτώβριο και μετά το «γεμάτο» καλοκαίρι με το Euro, είναι σε μία μεταβατική περίοδο. Ωστόσο, το μυαλό του είναι μόνο στην Ατλέτικο, όπως τονίζει. «Είμαι περήφανος που παίζω για αυτούς τους οπαδούς, με αυτούς του συμπαίκτες, με αυτόν τον προπονητή. Θέλω να προσπαθήσω να ανταποδώσω αυτή την εμπιστοσύνη που πάντα μου δείχνουν οι άνθρωποι της Ατλέτικο. Θέλω να σκοράρω πολλά γκολ και να διασκεδάσω τον κόσμο» δήλωσε ο Γάλλος.
Advertisement

Ασφαλεια απο 7€ τον μηνα / Εως 12 ατοκες δοσεις