Όλες οι συζητήσεις για την κορυφαία Μπασκετική διοργάνωση
#171
Ο Φώτης Κατσικάρης επέστρεψε στη Μούρθια, με το στόχο αυτή τη φορά να είναι η παραμονή στη μεγάλη κατηγορία.

Ο Ελληνας τεχνικός επέστρεψε στη Μούρθια, μετά το ολιγόμηνο, αποτυχημένο πέρασμα του από τη Λοκομοτίβ Κουμπάν. Πέρσι, κατάφερε να μπει στα πλέι οφ του ισπανικού πρωταθλήματος με την UCAM, αλλά αυτή τη σεζόν τα πράγματα είναι διαφορετικά. Η Μούρθια είναι στη 14η θέση της βαθμολογίας με ρεκόρ 5-12 και παλεύει για να εξασφαλίσει τη σωτηρία της στην ACB

«Η ομάδα δεν έχει αλλάξει. Είναι μια οικογένεια και χαίρομαι που είμαι ξανά εδώ. Είμαστε σε μια δύσκολη θέση, αλλά θα πρέπει να είμαστε ψύχραιμοι και αισιόδοξοι για να προσφέρουμε ο καθένας το μέγιστο. Πρέπει να έχουμε πίστη. Το ρόστερ είναι καλό, μου αρέσει. Ξέρω πως δεν είναι εύκολο να παίζεις σε δύο διοργανώσεις, πρωτάθλημα και Eurocup. Η βοήθεια του κόσμου είναι αναγκαία, πέρσι μας βοήθησαν πολύ κι ελπίζω να το ξανακάνουν φέτος», τόνισε ο πρώην ομοσπονδιακός τεχνικός, την ώρα που η κατάκτηση της ACB από μια άλλη ομάδα που είναι Έλληνας εκεί
betcatalog liked this
Advertisement

Ασφαλεια απο 7€ τον μηνα / Εως 12 ατοκες δοσεις