Όλες οι συζητήσεις που αφορούν την Αγγλική Premier league
#168
Τι θα γίνει με το μέλλον του Γουέιν Ρούνεϊ στη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ την ώρα που οι φήμες τον θέλουν να πηγαίνει στην Κίνα;

Ο Ζοζέ Μουρίνιο ρίχνει τον μπαλάκι στον Άγγλο φορ και τονίζει ότι όποια απόφαση κι αν πάρει εκείνος ο ίδιος θα τη σεβαστεί.


«Πρέπει να ρωτήσετε αυτόν. Νομίζω ότι το μέλλον του ανήκει στον ίδιο και το τι θέλει να κάνει με την καριέρα του.

Εξαρτάται από τον τρόπο με τον οποίο θέλει να το τελειώσει, τον τρόπο με τον οποίο θέλει να απολαύσει το τελευταίο κομμάτι της καριέρας του, όλα αυτά του ανήκουν.

Ο καθένας είναι υπεύθυνος για τη δική του ζωή, εγώ δεν μπορώ να κριτικάρω κανέναν. Για να είμαι ειλικρινής, στην περίπτωση του Γουέιν δεν έχω ιδέα, διότι δε μου έχει αναφέρει τίποτα.

Θα είναι κανείς επικριτικός αν ο Ζλάταν (σ.σ. Ιμπραΐμοβιτς) αποφασίσει το καλοκαίρι να πάει στην Κίνα ή στις ΗΠΑ, για έναν άνθρωπο που έχει μία τόσο φανταστική καριέρα; Το ίδιο ισχύει και για τον Γουέιν.

Πάντως έχει να μας δώσει πράγματα ακόμη. Και ξαναλέω έχει φτάσει σε τέτοιο επίπεδο που η απόφαση του ανήκει» ήταν τα χαρακτηριστικά λόγια του «Special One».
Advertisement

Ασφαλεια απο 7€ τον μηνα / Εως 12 ατοκες δοσεις