Όλες οι συζητήσεις που αφορούν την Αγγλική Premier league
#182
Ο Φιλίπε Κουτίνιο θα παραμείνει κάτοικος Λίβερπουλ.

Ο Βραζιλιάνος άσος έβαλε την υπογραφή του στο νέο του συμβόλαιο και στο πλαίσιο συνέντευξης που παραχώρησε, τόνισε πως γνωρίζει πολύ καλά τις φιλοδοξίες του συλλόγου.

Ο Κουτίνιο ανήκει στην Λίβερπουλ από τον Ιανουάριο του 2013, όταν είχε αφήσει την Ίντερ για λογαριασμό του αγγλικού συλλόγου και θα παραμείνει κάτοικος Λίβερπουλ για αρκετά χρόνια ακόμη.

«Δεν ήταν ανάγκη να περιμένω το τέλος της σεζόν. Το ξέρω, το ζω κάθε μέρα, το... μυρίζομαι. Βλέπω τις φιλοδοξίες που έχουν οι άνθρωποι της Λίβερπουλ για το μέλλον του συλλόγου. Οι παίκτες, ο προπονητής. Το ζω. Το αντιλαμβάνομαι ξεκάθαρα. Ήταν η σωστή στιγμή για να δηλώσω κι εγώ την πίστη μου στο πλάνο αυτό. Αντιλαμβάνομαι τι σημαίνει να είσαι στη Λίβερπουλ. Δεν είμαι καινούριος, έχω μάθει, έχω καταλάβει.

Έχουν παίξει εδώ οι Νταλγκλίς, Σούνες, Ρας, Χάνσεν, Σουάρες, Τζέραρντ. Μακάρι κάποια μέρα να μπορέσω να βάλω το όνομά μου ανάμεσα σε εκείνα των θρύλων που ανέφερα. Η επιτυχία ενός ποδοσφαιριστή εξαρτάται είτε από την αφοσίωση και την πίστη στην ομάδα του, είτε από τους τίτλους. Θέλω να είμαι κομμάτι της Λίβερπουλ και να κερδίσω τίτλους με αυτή τη φανέλα», ήταν μεταξύ άλλων τα λόγια του Βραζιλιάνου.
Advertisement

Ασφαλεια απο 7€ τον μηνα / Εως 12 ατοκες δοσεις