Όλες οι συζητήσεις που αφορούν την Αγγλική Premier league
#82
O Έρικ Μπαϊγί μίλησε με τα καλύτερα λόγια για τον προπονητή του στη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, Ζοσέ Μουρίνιο.

O 22χρόνος στόπερ, ήρθε στο Μάντσεστερ το καλοκαίρι από τη Βιγιαρεάλ και έχει πάρει ρόλο βασικού στη Γιουνάιτεντ. Μπορεί η πορεία της ομάδας, να μην είναι αυτή που θα περίμεναν οι περισσότεροι, με βάση τις κινήσεις που έγιναν το καλοκαίρι, ωστόσο ο αμυντικός από την Ακτή Ελεφαντοστού, είναι σίγουρος για τον προπονητή του και τη δουλειά που κάνε.

«Είναι ένας εξαιρετικός προπονητής, ο καλύτερος στον κόσμο και είναι τιμή να δουλεύω μαζί του και να μαθαίνω από αυτόν. Ελπίζω να συνεχίσουμε αυτή τη συνεργασία και να μείνω στη Γιουνάιτεντ για πολλά χρόνια καθώς είμαι πολύ χαρούμενος με τις συνθήκες που έχω βρει στην ομάδα. Το ποδόσφαιρο στην Αγγλία είναι πιο άμεσο από το ισπανικό στιλ παιχνιδιού. Απαιτεί περισσότερη δύναμη και πολλές μονομαχίες. Κατά τη γνώμη μου η Πριμέρα Ντιβιζιόν είναι το καλύτερο πρωτάθλημα στον κόσμο αλλά είμαι χαρούμενος εδώ και βελτιώνομαι σταδιακά υπό τις οδηγίες αυτού του προπονητή» δήλωσε ο Έρικ Μπαϊγί.
Advertisement

Ασφαλεια απο 7€ τον μηνα / Εως 12 ατοκες δοσεις