Όλα τα θέματα που αφορούν το Tennis
#1151
Ο Ράφαελ Ναδάλ γνωστοποίησε πως δεν θα αγωνιστεί τελικά τόσο στο China Open, όσο και στο Masters της Σαγκάης, λόγω τραυματισμού!

Ο Ισπανός άσος, γνωστοποίησε πως δεν είναι ακόμη έτοιμος μετά τον τραυματισμό του στο US Open.
Για αυτό το λόγο, αποφασίστηκε να μείνει εκτός για ένα διάστημα και δεν θα δώσει το παρών ούτε στο China Open, αλλά ούτε και στο Masters της Σαγκάης,.

«Όπως ξέρετε εγκατέλειψα τον αγώνα μου με τον Ντελ Πότρο λόγω τραυματισμού στα ημιτελικά του US Open. Την περασμένη Δευτέρα ήμουν στην Βαρκελώνη, περιμένοντας τους γιατρούς να μου πουν τι ακριβώς έχει το γόνατό μου.

Μιας και οι ενοχλήσεις μου δεν είναι καινούριες, αποφασίσαμε μαζί με την προπονητική μου ομάδα, αλλά και το ιατρικό επιτελείο, να μην αγωνιστούμε στο φετινό Ασιατικό Tour, ώστε να αποκατασταθεί η ζημιά στο γόνατό μου.

Ζητώ συγγνώμη που δεν θα μπορέσω να είμαι δίπλα στους φανς μου στην Κίνα, γιατί είναι τόσοι πολλοί. Ζητώ συγγνώμη επίσης στους διοργανωτές των τουρνουά σε Πεκίνο και Σαγκάη, που πάντοτε πρόσεχαν εμένα και την ομάδα μου», ανέφερε χαρακτηριστικά ο Ναδάλ.
Advertisement

Ασφαλεια απο 7€ τον μηνα / Εως 12 ατοκες δοσεις