Όλα τα θέματα που αφορούν το Tennis
#141
O Nόβακ Τζόκοβιτς παραλλήλισε τον εαυτό του με τον… Τζέιμς Μποντ στην προσπάθεια που θα κάνει για να κατακτήσει το έβδομο Αυστραλιανό Open της καριέρας του.

Έχει πανηγυρίσει στην Αυστραλία, το 2008, το 2011, το 2012, το 2013, το 2015 και το 2016. Έξι φορές ως τώρα. Κάνοντας την πρώτη του προπόνηση για το φετινό Αυστραλιανό Open, o «Νόλε» δεν έκρυψε το στόχο του. «Γιατί να μην είμαι ο… 007; Ίσως αυτή να είναι η χρονιά, το 2017. Δεν είμαι αριθμολόγος αλλά ακούγεται καλά! Νιώθω πάρα πολύ καλά. Προφανώς και νιώθω ενθουσιασμένος που θα είμαι ίσως στο καλύτερο Grand Slam που μεγαλώνει διαρκώς. Όσοι εμπλέκονται στη διοργάνωση, με κάνουν να νιώθω σαν να είμαι σπίτι μου, οπότε σκεπτόμενος τις αναμνήσεις που έχω από εδώ και τα αποτελέσματα του παρελθόντος, πραγματικά περιμένω να επιστρέψω» δήλωσε ο Σέρβος.

Όσο για το γεγονός, ότι ξεκινάει από το Νο2 της παγκόσμιας κατάταξης πίσω από τον Άντι Μάρεϊ; «Ο Αντι αξίζει απόλυτα να είναι Νο1 στον κόσμο. Είχε ένα καταπληκτικό τελευταίο εξάμηνο του 2016. Αυτή τη σεζόν, παίξαμε ήδη ένα μεγάλο παιχνίδι και περιμένω πως και πως τα επόμενα παιχνίδια μαζί του. Όσο για τα αισθήματα μου κάθε φορά που έρχομαι στη Μελβούρνη είναι τα ίδια. Eχω μεγάλη ενέργεια για να πετύχω. Είναι η αρχή της χρονιάς, είναι το πρώτο Grand Slam» τόνισε ο Τζόκοβιτς.
Advertisement

Ασφαλεια απο 7€ τον μηνα / Εως 12 ατοκες δοσεις