Όλα τα θέματα που αφορούν το Tennis
#1718
Για πάντα «Βασιλιάς»! Έπειτα από ένα συγκλονιστικό παιχνίδι, ο Ρότζερ Φέντερερ κέρδισε τον Τένις Σάντγκρεν με 3-2 σετ για τα προημιτελικά του Australian Open.

Σώζοντας επτά match points του αντιπάλου του και όντας μισό-τραυματισμένος, ο θρυλικός Ελβετός κέρδισε με 6-3, 2-6, 2-6, 7-6(8), 6-3 και θα προσπαθήσει, πλέον, να κάνει μία νέα υπέρβαση και να βρεθεί στον μεγάλο τελικό της Κυριακής.
«Χρειάζεται τύχη μερικές φορές. Επτά match points είναι δύσκολο να τα ελέγξεις. Δεν ξέρω, απλά ήλπιζα να κάνει κάποια λάθη.

Νομίζω ότι στάθηκα απίστευτα τυχερός σήμερα. Ειδικά στο τέλος σέρβιρα πολύ καλά. Δεν το άξιζα αυτό το ματς, αλλά στέκομαι εδώ και είμαι πολύ χαρούμενος.

Έχω παίξει πολύ τένις στη ζωή μου. Μερικές φορές τα πόδια μου σφίγγουν και δυσκολεύομαι στις άμυνές μου. Ένιωθα τον προσαγωγό μου. Σιχαίνομαι να φωνάζω μέσα τον γιατρό γιατί είναι δείγμα αδυναμίας και δεν θέλεις να το δείξεις (γέλια).

Το καλύτερο είναι να πας μέσα και ο κόσμος να μην ξέρει τι συμβαίνει. Ο Τένις έκανε ένα φοβερό ματς. Δεν ήταν τίποτα σοβαρό, απλά τα πόδια μου ήταν σφιχτά, σφιγμένα, όπως θέλετε πείτε το. Απίστευτα τυχερός», υπογράμμισε χαρακτηριστικά ο Φέντερερ.
Advertisement

Ασφαλεια απο 7€ τον μηνα / Εως 12 ατοκες δοσεις