Όλα τα θέματα που αφορούν το Tennis
Άβαταρ μέλους
Από sport365
#1727
Ο Σάσα Ζβέρεφ κατάφερε για πρώτη φορά στην καριέρα του, να βρεθεί σε ημιτελικό Grand Slam, επικρατώντας του Σταν Βαβρίνκα με 3-1 σετ (1-6, 6-3, 6-4, 6-2).

O 22χρονος Γερμανός, συνεχίζει την εξαιρετική του παρουσία στη Μελβούρνη, κάνοντας ένα ακόμα εξαιρετικό παιχνίδι κόντρα στον πιο έμπειρο, Σταν Βαβρίνκα, του οποίου επικράτησε με 3-1 σετ και πήρε την πρόκριση για τα ημιτελικά του Αυστραλιανού Open. Κάτι τέτοιο, συμβαίνει για πρώτη φορά στην καριέρα του, με τον Ζβέρεφ να έχει παρουσιάσει διάφορες επιτυχίες ως τώρα σε αρκετά τουρνουά, αλλά όχι σε Grand Slam. Ήρθε η ώρα, να το ζήσει και αυτό, περιμένοντας στον ημιτελικό, έναν εκ των Τιμ ή Ναδάλ. Την ώρα που Άσλεϊ Μπάρτι.

Χαρούμενος που είμαι στα ημιτελικάΣάσα Ζβέρεφ
"Νιώθω εξαιρετικά! Δεν ξέρω τι να πω... Έχω κερδίσει σε τελικούς Masters, ΑΤP Finals, αλλά δε μπορούσα να διακριθώ σε Grand Slam. Είμαι χαρούμενος που βρίσκομαι στα ημιτελικά. Έχω κάνει ένα εξαιρετικό τουρνουά ως τώρα και θέλω να συνεχίσω έτσι μέχρι το τέλος" δήλωσε ο Γερμανός που ήταν αυτό που πέταξε εκτός συνέχειας, τον Στέφανο Τσιτσιπά.
Advertisement

Ασφαλεια απο 7€ τον μηνα / Εως 12 ατοκες δοσεις