Όλα τα θέματα που αφορούν το Tennis
#314
Ο Σταν Βαβρίνκα ξεκίνησε άσχημα στη χωμάτινη περίοδο και εξήγησε το λόγο για τη μετριότατη εικόνα του στο Μόντε Κάρλο..

Ο «Stan The Man» εμφανίστηκε ανέτοιμος στο πρώτο χωμάτινο τουρνουά της σεζόν και αποκλείστηκε στον τρίτο γύρο του τουρνουά του Μόντε Κάρλο, χάνοντας από τον Πάμπλο Κουέβας με 2-0 σετ (6-4, 6-4). «Έπαιξε πολύ καλά. Είναι πραγματικά πολύ καλός παίκτης, δύσκολος αντίπαλος, ειδικά στο χώμα. Έπαιξε και τον Φεβρουάριο στο χώμα οπότε ήδη έχει ετοιμαστεί για το χώμα. Από την πλευρά μου, δεν έκανα το καλύτερό μου ματς. Ένιωσα τα πόδια μου βαριά. Δεν είχα καλή κίνηση στο court. Μετά δεν είχα το βάθος στα χτυπήματα, όσο θα ήθελα. Αργούσα να χτυπήσω τη μπάλα. Δουλεύω σκληρά από τις πρώτες ημέρες στο χώμα, με γυμναστική και τένις. Ήταν λογικό στο πρώτο τουρνουά να είμαι λίγο βαρύς και να μην βρίσκομαι στα καλύτερά μου γιατί πρέπει να το συνηθίσω...» σχολίασε ο ίδιος.
Ο Βαβρίνκα που το 2014 είχε κατακτήσει το Γαλλικό Open μίλησε για την κατάσταση και τη συνέχεια από εδώ και πέρα. «Σίγουρα είμαι απογοητευμένος από το αποτέλεσμα. Ήθελα να παίξω καλύτερα εδώ. Οφείλεται στην έλλειψη προπονήσεων στο χώμα. Πρέπει να συνεχίσω να δουλεύω σκληρά. Τις δύο επόμενες εβδομάδες θα προετοιμαστώ κατάλληλα για να είμαι έτοιμος για τη Μαδρίτη» τόνισε ο έμπειρος τενίστας.
Advertisement

Ασφαλεια απο 7€ τον μηνα / Εως 12 ατοκες δοσεις