Όλα τα θέματα που αφορούν την Ισπανική Primera Division
#166
O Ιβάν Ράκιτιτς, μίλησε για το νέο του συμβόλαιο, για την υποδοχή του Σέρχιο Ράμος στη Σεβίλλη και για την προσπάθεια της Μπαρτσελόνα να κατακτήσει το πρωτάθλημα.

Ο Κροάτης μέσος έχει συμβόλαιο με τη «Μπάρτσα» ως το καλοκαίρι του 2019 και ήδη έχει ξεκινήσει μια κουβέντα για το αν θα παραμείνει η όχι. Ο ίδιος, εξέφρασε την επιθυμία του και μίλησε με τα καλύτερα λόγια για τον προπονητή, του Λουίς Ενρίκε. «Ο ατζέντης μου ασχολείται με αυτό. Ελπίζω να ανανεώσω, αλλά δε γίνει αυτό, δε θα έχω να πω κάτι. Για μένα, είναι πολύ καλύτερο αν ο Λουίς Ενρίκε συνεχίσει στην ομάδα. Είναι αυτός που με ξέρει καλύτερα, με έφερε στην ομάδα και για αυτό του είμαι ευγνώμων» τόνισε ο Ράκιτιτς.

Ο πρώην μέσος της Σεβίλλης (προσφέρεται στο 17.00 για την κατάκτηση του ισπανικού πρωταθλήματος) μίλησε και για την πρόσφατη… υποδοχή που είχε ο Σέρχιο Ράμος από τους οπαδούς την πρώην ομάδας του, για την κατάσταση του Ρονάλντο αλλά και για τη μάχη του τίτλου. «Είμαι χαρούμενος με τους οπαδούς της Σεβίλλης, αλλά δε μπορώ να κάνω κάτι για τις αποδοκιμασίες στον Ράμος. Δεν είναι εύκολο να επιστρέφεις στην έδρα της, είχα κι εγώ κάποιες στιγμές με τους οπαδούς, αλλά μου αρέσει η πόλη και η ομάδα. Τους εύχομαι τα καλύτερα. Ο Ρονάλντο είναι ένας εξαιρετικός παίκτης και όλοι ξέρουν τι έχει κάνει. Του εύχομαι τα καλύτερα. Είμαι ακόμα κάποιους πόντους πίσω από τη Ρεάλ, θέλουμε να είμαστε εκεί ψηλά, αλλά προτιμώ να επικεντρώνομαι στην απόδοση της Μπαρτσελόνα. Έχει περάσει μόνο ο πρώτος γύρος» δήλωσε ο Κροάτης.
Advertisement

Ασφαλεια απο 7€ τον μηνα / Εως 12 ατοκες δοσεις