Όλα τα θέματα που αφορούν την Ισπανική Primera Division
#185
Ο Κριστιάνο Ρονάλντο μίλησε για την… κόντρα του με τον Λιονέλ Μέσι, αλλά και τα μελλοντικά του σχέδια.

Ο αποκλεισμός από τη Θέλτα στο Copa Del Rey, ήρθε για τη Ρεάλ, αλλά η κουβέντα που έγινε με τον Κριστιάνο Ρονάλντο, αρχικά είχε ως θέμα, την «κόντρα» που έχει με τον Λιονέλ Μέσι. «Ο Κριστιάνο είναι ο Κριστιάνο και ο Μέσι είναι ο Μέσι. Είμαστε και οι δύο, εξαιρετικοί παίκτες και οι ατομικοί και ομαδικοί τίτλοι μιλούν από μόνοι τους. Δε μου αρέσουν οι συγκρίσεις, αυτό δεν υπάρχει για εμένα. Είμαστε διαφορετικοί, δύο άνθρωποι που απλά κάνουν τη δουλειά τους και τίποτα άλλο. Είμαστε αντίπαλοι επειδή παίζουμε σε άλλες ομάδες, αλλά όταν είμαστε μαζί δείχνουμε σεβασμό ο ένας στον άλλο. Μας συγκρίνουν όλη την ώρα και αυτό είναι φυσιολογικό. αυτό είναι μέρος της δουλειάς» τόνισε ο σταρ της Ρεάλ.

Όσο για το μέλλον του; Θέλει να παίξει για πολλά χρόνια ακόμα… «Όταν υπέγραψα το νέο μου συμβόλαιο με τη Ρεά, είπα κατά τη διάρκεια της συνέντευξης Τύπου ότι δε θα είναι το τελευταίο μου, επειδή θέλω να παίξω μέχρι να είμαι 41 ετών. Το εννοούσα αυτό που είπα, αλλά την ίδια στιγμή, έκανα και πλάκα, γιατί στο ποδόσφαιρο τίποτα δεν είναι εγγυημένο. Νιώθω ότι είμαι σε καλή κατάσταση, δεν έχω τραυματισμούς και συνεχίζω να έχω κίνητρο να παίζω μέχρι τα 35, τα 36, τα 41, τα… 45, δεν ξέρω! Τα πάντα εξαρτούνται από τη νοοτροπία. Νομίζω ότι θα μου ήταν πολύ δύσκολο να γίνω προπονητής. Αυτή τη στιγμή, θα έλεγα όχι. Όμως όλοι αλλάζουμε τη σκέψη μας, δεν ξέρω αν θα λέω το ίδιο και στο μέλλον. Αυτή τη στιγμή, είναι συγκεντρωμένος στην καριέρα μου ως ποδοσφαιριστής» εξήγησε ο Ρονάλντο.
Advertisement

Ασφαλεια απο 7€ τον μηνα / Εως 12 ατοκες δοσεις