Όλα τα θέματα που αφορούν την Ισπανική Primera Division
#797
Ο Σιμόνε Ζάζα στάθηκε στη συμβολή των Σασουόλο και Γιουβέντους στην εξέλιξη της καριέρας του.

Ο Ιταλός επιθετικός, μετά το ανεπιτυχές πέρασμα από τη Γουέστ Χαμ «μετακόμισε» στην Ισπανία για λογαριασμό της Βαλένθια και δείχνει να έχει βρει και πάλι τον εαυτό του.

Στο πλαίσιο συνέντευξης που παραχώρησε, ο Ζάζα στάθηκε στη συμβολή των Σασουόλο και Γιουβέντους στην καριέρα του.

«Η Σασουόλο είναι μία ομάδα που θα βρίσκεται πάντα στην καρδιά μου και θα έχει τη στήριξή μου. Από εκεί άρχισαν όλα. Έμαθα να σκοράρω και «χρωστάω» πολλά στον Ντι Φραντζέσκο, ο οποίος με δίδαξε σημαντικά πράγματα. Τρέφω ιδιαίτερη συμπάθεια στην πόλη και τους φίλους του συλλόγου», ανέφερε αρχικά ο άσος της Βαλένθια.

«Η καλύτερή μου ανάμνηση από τη Γιουβέντους ήταν η κατάκτηση του πρωταθλήματος και του Κυπέλλου, αποτέλεσαν τους πρώτους τίτλους της καριέρας μου. Δεν θα ξεχάσω ποτέ τα γκολ που σημείωσα απέναντι σε Νάπολι και Τορίνο. Μολονότι δεν είχα μεγάλο χρόνο συμμετοχής έμαθα πολλά και βελτιώθηκα. Η θητεία μου στη Γιουβέντους ήταν μία πολύ όμορφη εμπειρία και έδωσα ότι είχα», συμπλήρωσε ο 26χρονος φορ.
Advertisement

Ασφαλεια απο 7€ τον μηνα / Εως 12 ατοκες δοσεις