Όλες οι συζητήσεις που αφορούν της Bundesliga
#187
Ο Πιερ-Εμερίκ Ομπαμεγιάνγκ, τόνισε ότι δε φεύγει τώρα από τη Ντόρτμουντ, αλλά για το καλοκαίρι δεν είναι σίγουρος. Το μόνο που απέκλεισε, ήταν η Μπάγερν Μονάχου…

Μπορεί τη δεδομένη χρονική στιγμή, να είναι ο αρχηγός της Γκαμπόν, στο Κύπελλο Εθνών Αφρικής, το οποίο είναι σε εξέλιξη, αλλά το θέμα της μεταγραφής του, παραμένει πάντα στο προσκήνιο. Ο Πιερ-Εμερίκ Ομπαμεγιάνγκ, έχει ήδη 20 γκολ σε 22 παιχνίδια με τη Ντόρτμουντ και πολλοί, θυμήθηκαν το… δρόμο που πήρε ο Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι. Ο ίδιος, ο Γκαμπονέζος, επιθετικός διέψευσε κάτι τέτοιο, δήλωσε ότι δεν αποχωρεί τώρα από το «Signal Iduna Park» αλλά για το καλοκαίρι δε μπορεί να υποσχεθεί τίποτα.

«Κανένας δε μπορεί να προβλέψει το μέλλον. Το μόνο πράγμα που είναι σίγουρο είναι ότι βρίσκομαι στη Ντόρτμουντ και μου αρέσει πολύ αυτό. Ωστόσο, δε μπορώ να πω ότι θα μείνω για άλλα δύο, πέντε ή δέκα χρόνια. Είναι πιθανό να έρθει κάποια ομάδα και να συμφωνήσει με τη Ντόρτμουντ. Αυτή τη στιγμή, δεν είναι κάτι που σκέφτομαι. Είμαι συγκεντρωμένος μόνο στη δουλειά με τους συμπαίκτες μου στη Ντόρτμουντ και στη Γκαμπόν. Πότε θα δε θα πήγαινα στη Μπάγερν Μονάχου…»
Advertisement

Ασφαλεια απο 7€ τον μηνα / Εως 12 ατοκες δοσεις