Όλες οι συζητήσεις που αφορούν της Bundesliga
#6
O Φίλιπ Λαμ δεν έκρυψε τις σκέψεις που κάνει περί απόσυρσης του το καλοκαίρι, παρότι είναι ακόμα 33 ετών.

Την προσεχή Παρασκευή κλείνει τα 33 χρόνια, παίζει πολλές συνεχόμενες σεζόν σε υψηλό επίπεδο, αλλά ο αρχηγός της Μπάγερν Μονάχου, αποκάλυψε τις σκέψεις που κάνει για να κρεμάσει τη φανέλα του το προσεχές καλοκαίρι. «Φυσικά η απόσυρση στο τέλος της σεζόν είναι κάτι που μελετάω. Δε μπορώ να αποκλείσω κάτι τέτοιο. Το έχω ήδη πει εννιά μήνες πριν ότι θα μπορούσα να αποσυρθώ το 2017 και αυτό δεν έχει αλλάξει» δήλωσε ο Γερμανός μπακ.

Ο Λαμ έχει συμβόλαιο μέχρι το 2018 με τη Μπάγερν Μονάχου και εξέφρασε τη μεγαλύτερη ανησυχία του. «Η σεζόν έχει ακόμα επτά μήνες και πολλά μπορούν να συμβούν μέσα σε αυτό το διάστημα. Το μέλλον μου δεν εξαρτάται από πόσους τίτλους θα κερδίσουμε, εξαρτάται από το πως νιώθει το σώμα μου και έπειτα, θα πάρω την απόφαση μου. Θέλω να έχω τη δυνατότητα να παίζω στο υψηλότατο επίπεδο και να ξέρω πότε είναι η ώρα για να αποσυρθώ. Ωστόσο, έχω ακόμα συμβόλαιο μέχρι το 2018, οπότε δε θα πιεστώ να πάρω κάποια απόφαση» τόνισε ο 33χρονος.
Advertisement

Ασφαλεια απο 7€ τον μηνα / Εως 12 ατοκες δοσεις