Όλες οι συζητήσεις που αφορούν την κορυφαία Διασυλλογικής διοργάνωσης
#1358
Ο Ντάλεϊ Μπλιντ του Άγιαξ, δεν κρύφτηκε πίσω από τις λέξεις, μετά το σοκαριστικό αποκλεισμό από την Τότεναμ και τον τελικό του Champions League.

Τα γκολ του Ντε Λιχτ και του Ζιγέχ, τον έβαλαν μπροστά στο σκορ με 2-0 στο ημίχρονο και όλοι ετοίμαζαν… βαλίτσες για Μαδρίτη, όπου και θα διεξαχθεί ο τελικός του Champions League. Φευ. Τα τρία γκολ του Λούκας Μόουρα και το τελευταίο στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων, έδωσαν την πρόκριση στην Τότεναμ και ο έμπειρος αμυντικός του Άγιαξ, δεν κρύφτηκε.

«Δεν ξέρω πως μπορείς να ανακάμψεις μετά από αυτό. Υποθέτω ότι ο καθένας έχει τον τρόπο, αλλά πρέπει να ξαναμπούμε στο δρόμο μας από το παιχνίδι της Κυριακής, με την Ουτρέχτη. Αντιμετωπίζαμε ένα σπουδαίο αντίπαλο, με πολλή ποιότητα. Βγάλαμε πολύ πάθος και μετά το 2-2, η κατάσταση άλλαξε. Ο Ζιγέχ είχε δύο πολύ καλές ευκαιρίες, αλλά είναι πολύ κρίμα που δεν κατάφερε να τις τελειώσει. Δεν είχαν πολλές ευκαιρίες μετά το 2-2, αλλά σκόραραν και αυτό, ήταν καταστροφικό. Είμαι πραγματικά πολύ περήφανος που είμαι μέλος αυτής της ομάδας. Κάναμε φανταστικές εμφανίσεις, που τις απόλαυσε όλος ο κόσμος, αλλά είναι λίγο νωρίς για εμάς, για να σκεφτούμε έτσι. Σε κάθε περίπτωση, πρέπει να προχωρήσουμε. Έχουμε να κερδίσουμε ένα τρόπαιο με αυτήν την ομάδα και θέλουμε να τελειώσει αυτή η σεζόν, με καλό τρόπο» δήλωσε ο Μπλιντ
Advertisement

Ασφαλεια απο 7€ τον μηνα / Εως 12 ατοκες δοσεις