Όλες οι συζητήσεις που αφορούν την κορυφαία Διασυλλογικής διοργάνωσης
#239
Ο Εντινσον Καβάνι μιλάει για το συμβόλαιο του, για την κουβέντα με την Ατλέτικο Μαδρίτης, αλλά και για τα μεγάλα παιχνίδια με τη Μπαρτσελόνα.

Έχοντας σκοράρει 25 γκολ αυτή τη σεζόν και με το συμβόλαιο του να ολοκληρώνεται το καλοκαίρι του 2018, το μέλλον του Ουρουγουανό είναι υπό συζήτηση. Μάλιστα, πριν λίγο καιρό, είχε αποκαλυφθεί μια συνάντηση του με ανθρώπους της Ατλέτικο Μαδρίτης, με τον ίδιο να απαντά. «Είναι αλήθεια ότι υπήρξε ενδιαφέρον από την Ατλέτικο, αλλά εγώ ανήκω πάντα, ως επαγγελματίας, σε αυτούς που λένε ότι πρέπει να σέβεσαι την ομάδα και το συμβόλαιο σουτ. Είχαμε ταξιδέψει με την οικογένεια μου στη Μαδρίτη και απλά κληθήκαμε σε ένα δείπνο. Η πρόθεση μου πάντα, ήταν να παραμείνω στο Παρίσι. Υπάρχει μια κατανόηση και από τις δύο πλευρές και απομένουν οι τελικές λεπτομέρειες με το μυαλό μου να είναι πάντα στην Παρί Σεν Ζερμέν» δήλωσε ο Καβάνι.

Ο επιθετικός της Παρί, μίλησε για τη μονομαχία με τους Καταλανούς, την τρίτη τα τελευταία χρόνια, με τις δύο προηγούμενες να έχουν συνοδευτεί από αποκλεισμούς της ομάδας του. «Για εμένα, το ποδόσφαιρο είναι ένα ιδιαίτερο άθλημα και σε κάθε ευκαιρία μπορεί να παρουσιαστεί κάτι καινούργιο. Ποτέ δεν ξέρεις τι μπορεί να συμβεί. Θα δώσουμε τον καλύτερο μας εαυτό αλλά σίγουρα θα είναι δύσκολα όπως πάντα στο Champions League. Θα είναι ωραίο που θα αντιμετωπίσω το συμπατριώτη μου, τον Λουίς Σουάρεζ. Ελπίζω να κερδίσω τη μονομαχία μας στο σκοράρισμα!» δήλωσε ο Καβάνι.
Advertisement

Ασφαλεια απο 7€ τον μηνα / Εως 12 ατοκες δοσεις