Όλα τα θέματα στην δεύτερη την τάξη Ευρωπαϊκή διοργάνωση ποδοσφαίρου
Άβαταρ μέλους
Από sport365
#1517
Ο Ουνάι Έμερι αποκάλυψε πως διακαής του πόθος ήταν ο Φαμπίνιο.
Ο Ισπανός τεχνικός της Άρσεναλ τόνισε πως όταν «μετακόμισε» στους «κανονιέρηδες» ήθελε τον Φαμπίνιο στο Λονδίνο, αλλά τελικά αυτός συμφώνησε με τη Λίβερπουλ.

Χρειάζεται υπομονή, ο Πέπε συνεχώς βελτιώνεται.Ουνάι Έμερι
«Ξοδέψαμε αρκετά χρήματα για τον Πέπε, αλλά χρειάζεται αρκετό χρόνο για να προσαρμοστεί στην Premier League. Για παράδειγμα, στην Γαλλία μου άρεσε πολύ ο Φαμπίνιο. Ήταν στο Μονακό και ήθελα να τον πάρω στην Παρί Σεν Ζερμέν. Όταν ήρθα εδώ, το όνομα του ήταν και πάλι στα λίστα μας, αλλά δεν καταφέραμε να τον πάρουμε και πήγε στη Λίβερπουλ», ανέφερε χαρακτηριστικά ο Έμερι, την ώρα που το ενδεχόμενο να πάρει απόψε τη νίκη η Άρσεναλ .
«Για έξι μήνες περίπου δεν έπαιζε, αλλά τώρα έχει προσαρμοστεί και είναι απίστευτος. Το ίδιο θέλω να συμβεί και με τον Πέπε. Χρειάζεται υπομονή, ο Πέπε συνεχώς βελτιώνεται. Τη Δευτέρα, αυτός ήταν το «κλειδί» που μας έδωσε τη νίκη. Πιστεύω σε αυτόν και ξέρω ότι μέσα από τη δουλειά και με το χρόνο να περνάει, θα γίνεται συνεχώς καλύτερος. Είμαστε μία ομάδα με αρκετούς νέους παίκτες. Πρέπει να το κατανοήσουν όλοι αυτό και να μας δώσουν το χρόνο που χρειαζόμαστε», σημείωσε στη συνέχεια ο Έμερι.
Advertisement

Ασφαλεια απο 7€ τον μηνα / Εως 12 ατοκες δοσεις