Όλες οι συζητήσεις για την κορυφαία Μπασκετική διοργάνωση
Άβαταρ μέλους
Από sport365
#1510
Ο δις πρωταθλητής Ευρώπης με τη ΤΣΣΚΑ Μόσχας, Δημήτρης Ιτούδης, παραδέχθηκε ότι έχει επηρεαστεί από τον επί 13 χρόνια συνεργάτη του, Ζέλικο Ομπράντοβιτς.

Ο Έλληνας τεχνικός, δούλεψε δίπλα στον Ζέλικο Ομπράντοβιτς επί 13 συναπτά έτη στον Παναθηναϊκό και μαζί, κατέκτησαν πέντε τίτλους της Euroleague και όπως είπε σε συνέντευξη του, φυσικά κι έχει επηρεαστεί. «Είναι φυσικά φίλος μου και κουμπάρος μου, εννοείται πως έχω επηρεαστεί και είχαμε μία τρομερή συνεργασία στον Παναθηναϊκό, εννοείται ότι αυτά τα χρόνια έχουν μείνει χαραγμένα στη μνήμη μου και σε όλους όσους αποτελούσαν κομμάτι του συλλόγου, από τους φιλάθλους μέχρι την διοίκηση και τον κόσμο. Είναι ένας από τους κορυφαίους προπονητές του κόσμου και σίγουρα ο κορυφαίος στην Ευρώπη» δήλωσε ο Ιτούδης, με τη Φενέρμπαχτσε του Ομπράντοβιτς.

Είναι ένας από τους κορυφαίους προπονητέςΔημήτρης Ιτούδης
Ο Έλληνας τεχνικός συνεχίζει στο εξωτερικό μετά το τέλος της συνεργασίας του Ομπράντοβιτς με τον Παναθηναϊκό, έχει ζήσει μεγάλες, αλλά και δύσκολες στιγμές και όπως δήλωσε, αν δεν είχε την οικογένεια του, δε θα πετύχαινε τίποτα. «Τίποτα δεν θα ήταν δυνατό αν δεν υπήρχε ηρεμία στον προσωπικό χώρο. Η δικής τους προσφορά είναι τεράστια γιατί αυτές πρέπει να αλλάξουν τρόπο ζωής και περιβάλλον. Είμαι ευγνώμων και τις ευχαριστώ πολύ» ανέφερε ο τεχνικός της ΤΣΣΚΑ, την ώρα που η Ρεάλ Μαδρίτης.
Θα είναι η Μπαρτσελόνα αυτή που θα κατακτήσει τη Euroleague;
Advertisement

Ασφαλεια απο 7€ τον μηνα / Εως 12 ατοκες δοσεις