Όλες οι συζητήσεις για το κορυφαίο πρωτάθλημα του κόσμου
#1694
Οι Σέλτικς νίκησαν με 139-107 τους Λέικερς, αλλά όλα τα… φώτα πήγαν στον Τζέιλεν Μπράουν, για το κάρφωμα του στον Λεμπρόν Τζέιμς.

Ο Τζέιλεν Μπράουν, είχε 20 πόντους, 6 ασίστ και 4 ριμπάουντ, στην άνετη νίκη της ομάδας του, αλλά και τη φάση του αγώνα, με το κάρφωμα στον Τζέιμς, προς το τέλος της τρίτης περιόδου. «Ήμουν απλά επιθετικός. Έβγαλα το play στο στεφάνι, αλλά δε θα πω ψέματα. Ήταν πολύ όμορφα. Πραγματικά πολύ ωραίο συναίσθημα. Επίσης δε θα ήθελα να το διαψεύσω, ήταν κάτι που θα ήθελα να κάνω κάποια στιγμή στην καριέρα μου» εξήγησε ο Μπράουν, ενώ ο συμπαίκτης του, Τζέισον Τέιτουμ, που έχει κάνει το ίδιο το 2018, σε τελικούς Περιφέρειας, είπε… «Ήταν μία εκπληκτική φάση που έβγαλε ο Τζέιλεν. Είναι πολύ προικισμένος, ειδικά στο αθλητικό κομμάτι. Μου έκανε έκπληξη. Δεν πίστευα ότι θα πήγαινε να καρφώσει. Είναι καταπληκτικός αθλητής και παίκτης» την ώρα που οι Σέλτικς.
Ήμουν απλά επιθετικόςΤζέιλεν Μπράουν
Ο ίδιος ο Λεμπρόν τι λέει όμως για τη φάση; «Όχι γιατί να το πάρω προσωπικά; Δεν παίρνεις προσωπικά τέτοια πράγματα. Είναι κομμάτι του μπάσκετ. Κατά καιρούς, δέχεσαι τάπες, καρφώματα και ντρίμπλες. Όλα αυτά, είναι μέρος του αθλήματος. Πιστεύω ότι αν βάλει κάτω κανείς, τις επιτυχημένες προσπάθειες για τάπα που έχω κάνει, σε σχέση με αυτές που δέχτηκα το κάρφωμα, νομίζω ότι οι τάπες μου είναι περισσότερες. Δεν είναι η πρώτη φορά που δέχομαι κάρφωμα, ίσως να μην είναι και η τελευταία, αλλά ο Τζέιλεν παίζει εξαιρετικά αυτήν τη χρονιά και αυτή, ήταν μία καλή φάση» ήταν τα λόγια του «Βασιλιά».
Advertisement

Ασφαλεια απο 7€ τον μηνα / Εως 12 ατοκες δοσεις