Όλες οι συζητήσεις για το κορυφαίο πρωτάθλημα του κόσμου
Άβαταρ μέλους
Από sport365
#1514
Κάθε φορά που θα μιλήσει, έχει κάτι ενδιαφέρον να πει.

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο, παραχώρησε μία ενδιαφέρουσα συνέντευξη όπου μίλησε για την παρουσία του στους Μπακς, αλλά και τις συνήθειες του πριν από τους αγώνες.

«Κλείνω την 7η σεζόν στο Μιλγουόκι. Πόσο γρήγορα περνούν τα χρόνια... Είναι δύσκολο να ηγείσαι μιας ομάδας, γιατί δεν το κάνεις μόνο για πέντε ματς, αλλά για ολόκληρη τη σεζόν. Πρέπει να είσαι πάντα έτοιμος να ανταπεξέλθεις στις προσδοκίες της, αλλά και στις δικές σου. Η ομάδα βοήθησε από την αρχή, τόσο εμένα όσο και την οικογένειά μου. Μας έκανε να νιώσουμε σαν στο σπίτι μας και μακάρι να είμαστε μαζί για πολλά χρόνια ακόμα. Ο στόχος μου φέτος είναι να πάρω το πρωτάθλημα με τους Μπακς, κάτι το οποίο θέλει δουλειά.

Κλείνω την 7η σεζόν στο Μιλγουόκι. Πόσο γρήγορα περνούν τα χρόνια...Γιάννης Αντετοκούνμπο
Είναι δύσκολο, δεν θα σου πω ψέματα. Αν πέρσι είχαμε κερδίσει το 3ο παιχνίδι με τους Ράπτορς, που πήγε στην παράταση, λογικά θα ήμουν πρωταθλητής του ΝΒΑ στα 24. Είναι δύσκολο, αλλά μαθαίνουμε από τα λάθη μας και μακάρι όταν φτάσουμε στο ίδιο σημείο, να μην τα επαναλάβουμε. Σκοπός μου κάθε χρόνο είναι να κερδίζω κάτι, είτε αγωνίζομαι στους Μπακς είτε στην Εθνική», ανέφερε αρχικά ο Γιάννης, την ώρα που το ενδεχόμενο να επικρατήσουν.
«Πριν ξεκινήσει ο αγώνας, χτυπώ το στήθος μου και δείχνω τον ουρανό. Με την κίνηση αυτή, αναφέρομαι στον πατέρα μου. Από κει και πέρα, όσον αφορά τις συνήθειες μου πριν αγωνιστώ, προσπαθώ να κοιμάμαι πάντα δύο ώρες και σαράντα πέντε λεπτά πριν από το ματς. Αν δεν το κάνω, δεν νιώθω καλά. Επίσης, συνηθίζω να τρώω ελάχιστη ποσότητα από μακαρόνια», πρόσθεσε.
Advertisement

Ασφαλεια απο 7€ τον μηνα / Εως 12 ατοκες δοσεις