Όλες οι συζητήσεις για το κορυφαίο πρωτάθλημα του κόσμου
Άβαταρ μέλους
Από sport365
#721
Ο Καρμέλο Άντονι μετακομίζει στους Οκλαχόμα Σίτι Θάντερς και ο Κρίσταπς Πορζίνγκις θα έχει το ρόλο του franchise player τους Νιου Γιορκ Νικς τη νέα σεζόν.

Τα νέα… δεδομένα στους Νικς, φέρνουν το πλήρωμα του χρόνου για το Λετονό, ο οποίος θα είναι το πρώτο «βιολί» μετά την αποχώρηση του Καρμέλο Άντονι. Και όπως λέει και ο ίδιος, είναι έτοιμος για αυτό. «Είμαι έτοιμος γι' αυτήν την πρόκληση. Προετοίμαζα καιρό τον εαυτό μου γι' αυτήν την στιγμή. Ειλικρινά θέλω αυτή η χρονιά να αποτελέσει μια νέα αρχή. Την περιμένω πώς και πώς. Περισσότερα έργα και λιγότερα λόγια» σχολίασε ο Πορζίνγκις.

Ο «Μέλο» θα πάει να βρει τον Ράσελ Γουέστμπρουκ και τον Πολ Τζόρτζ στην Οκλαχόμα, μετά από έξι χρόνια στη Νέα Υόρκη και να διεκδικήσει το δαχτυλίδι του πρωταθλητή με τον Πορζίνγκις, να μιλάει με τα καλύτερα λόγια. «Ήταν ο μέντοράς μου. Ήταν ο μεγάλος μου αδερφός από την πρώτη στιγμή. Του έστειλα μήνυμα για να του πω πόσο πολύ εκτιμώ τα όσα έκανε για μένα. Τον σέβομαι πολύ. Επίσης του είπα ότι αν δεν θέλει να πάρει μαζί του την Ρολς Ρόις θα την προσέχω εγώ για εκείνον!» είπε χιουμοριστικά ο Λετονός.
Advertisement

Ασφαλεια απο 7€ τον μηνα / Εως 12 ατοκες δοσεις