Ενότητα με νέα, ειδήσεις και αναρτήσεις για τον ποδοσφαιρικό Παναθηναϊκό
#908
Η αντίστροφη μέτρηση για το μεγάλο ντέρμπι της Super League ξεκίνησε!

Παναθηναϊκός και Ολυμπιακός θα διασταυρώσουν τα «ξίφη» τους αύριο το βράδυ στο γήπεδο της Λεωφόρου, στοχεύοντας ο καθένας στη νίκη για διαφορετικούς λόγους.

Ένας άνθρωπος που έχει ζήσει πολλά τέτοια ντέρμπι, είναι ο Βέλιμιρ Ζάετς, ο οποίος μίλησε στο πλαίσιο συνέντευξης που παραχώρησε για την αυριανή «μάχη».

«Τα ντέρμπι είναι ντέρμπι και αυτά τα παιχνίδια είναι ξεχωριστά. Είδα το παιχνίδι του Ολυμπιακού με την Μπαρτσελόνα. Τα προηγούμενα χρόνια έπαιζε πολύ καλύτερα. Φέτος έχουν πάρει πολλούς νέους παίκτες και φαίνεται ότι η ομάδα δεν έχει «στρώσει». Απογοητεύτηκα με τον Ολυμπιακό, γιατί έχουν καλούς παίκτες, αλλά δεν παίζουν ακόμα τίποτα. Δεν είναι αυτός ο Ολυμπιακός που βλέπαμε τα τελευταία χρόνια», ανέφερε αρχικά ο σπουδαίος Κροάτης.

Το ενδεχόμενο να είναι ισόπαλο το ημίχρονο της συγκεκριμένης αναμέτρησης.
«Δεν έχω δει φέτος τον Παναθηναϊκό, τα αποτελέσματα δεν είναι τόσο καλά. Ο Ουζουνίδης είναι καλός προπονητής και είναι καλό που του δίνουν την ευκαιρία, όμως αν δεν έχεις παίκτες, τι μπορείς να κάνεις; Αν δεν έχεις και καλή ατμόσφαιρα, δυστυχώς δεν μπορείς να κάνεις πολλά πράγματα. Κάτι πρέπει να γίνει. Ο Παναθηναϊκός είναι μια ιστορική ομάδα και δεν θέλω να περνάει καν από το μυαλό μου το ενδεχόμενο να γίνει κάτι χειρότερο. Δεν θα ξεχάσω ποτέ τον τελικό Κυπέλλου και το 4-0. Ήταν ένα φοβερό ματς, με γεμάτες κερκίδες και ένα φανταστικό παιχνίδι. Αυτό είναι ένα ματς που θα μείνει για πάντα στην ιστορία», κατέληξε.
Advertisement

Ασφαλεια απο 7€ τον μηνα / Εως 12 ατοκες δοσεις