Όλα τα νέα και οι αναρτήσεις για τον μπασκετικό Ολυμπιακό
#188
Χαρούμενος στον Ολυμπιακό δήλωσε ο Ντομινίκ Ουότερς.

Ο 31χρονος γκαρντ συμπληρώνει ένα μήνα παρουσίας στους «κόκκινους» και στο πλαίσιο συνέντευξης που παραχώρησε, μίλησε για το πρώτο του διάστημα στην ομάδα, το ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό που ακολουθεί, αλλά και τη «μάχη» της πρόκρισης στον επόμενο γύρο της Euroleague.

«Θα γίνει ένα ακόμη μεγάλο παιχνίδι και πιστεύω πως θα είμαστε έτοιμοι για να πάρουμε τη νίκη. Έχουμε μεγάλο κίνητρο, είμαστε σε καλή κατάσταση και θεωρώ πως θα τα καταφέρουμε. Προσωπικά νιώθω άνετα. Ο Ολυμπιακός παίζει έξυπνο και υψηλού επιπέδου μπάσκετ και πιστεύω πως αυτό μου ταιριάζει. Πιστεύω πως είμαι ένας παίκτης με υψηλό μπασκετικό IQ. Όλοι στην ομάδα έχουν τον ρόλο τους, μαθαίνω τα συστήματα και τον τρόπο που αγωνίζονται οι συμπαίκτες μου και αυτά είναι στοιχεία που διευκολύνουν την προσαρμογή μου. Θέλω να βελτιωθώ κι άλλο και να βοηθήσω περισσότερο την ομάδα μου», ανέφερε αρχικά ο Ουότερς.

«Εμείς βλέπουμε κάθε παιχνίδι ξεχωριστά. Υπάρχουν ακόμα πολλά παιχνίδια ακόμη στον όμιλο και είναι πολλά όσα μπορεί να συμβούν και να μας βγάλουν εκτός της πρώτης τετράδας. Η Εuroleague είναι πολύ μεγάλη διοργάνωση. Εχουμε φτάσει σε ένα καλό σημείο, αλλά θέλουμε να συνεχίσουμε να βελτιωνόμαστε και να παρουσιαστούμε πιο δυνατοί στη συνέχεια», κατέληξε.
Advertisement

Ασφαλεια απο 7€ τον μηνα / Εως 12 ατοκες δοσεις