Όλα τα θέματα της Ελληνικής Super League
#74
Η ΠΑΕ Ατρόμητος βρίσκεται στην πολύ ευχάριστη θέση να ανακοινώσει την έναρξη της συνεργασίας της με τον Βαγγέλη Πλατέλλα! Ο ποδοσφαιριστής-προσωποποίηση του όρου «winger» που συνδυάζει ταχύτητα και τεχνικές αρετές έρχεται για να συμβαδίσει με τα δικά μας όνειρα και φιλοδοξίες!

Αποτέλεσε στόχο συλλόγων του εξωτερικού όμως επέλεξε το «αστέρι» για τον επόμενο σταθμό της καριέρας του στην πιο ώριμη ποδοσφαιρική ηλικία (γεννηθείς την 1η Δεκεμβρίου 1988). Ο Βαγγέλης Πλατέλλας βρέθηκε σήμερα στα γραφεία της ΠΑΕ Ατρόμητος και υπέγραψε συμβόλαιο διάρκειας 1,5 έτους παρουσία του Τεχνικού Διευθυντή Γιάννη Αγγελόπουλου.

Ο Βαγγέλης Πλατέλλας έκανε τα πρώτα του ποδοσφαιρικά βήματα στον Ανταγόρα Κω, ομάδα της ιδιαίτερης πατρίδας του. Το καλοκαίρι του 2005 πήρε μετεγγραφή στην Καλλιθέα και αγωνίστηκε μαζί της έξι χρόνια (88 συμμετοχές – 8 γκολ). Τον Ιανουάριο του 2012 μεταπήδησε στην Ξάνθη και παρέμεινε μέχρι τον Ιανουάριο του 2014 (23 συμμετοχές).

Επόμενος σταθμός της καριέρας του τα τελευταία 3,5 χρόνια η ΑΕΚ ( 97 συμμετοχές – 30 γκολ σε Ελλάδα και Ευρώπη). Έχει κληθεί στην Εθνική Ομάδα για αγώνες της προκριματικής φάσης του Euro 2016. Αύριο θα κάνει την πρώτη του προπόνηση με την ομάδα μας".

Αμέσως μετά δήλωσε στο atromitosfc.gr τα εξής: «Είμαι χαρούμενος που ήρθα σε μια υγιή ομάδα. Ευχαριστώ τους ανθρώπους που με εμπιστεύονται, θα προσπαθήσω μέσα από τη δουλειά να τους δικαιώσω. Ξέρω που ήρθα, ξέρω τις συνθήκες που υπάρχουν στον Ατρόμητο και αυτό που πρέπει να κάνω από την πλευρά μου είναι να βοηθήσω την ομάδα να κατακτήσει τους στόχους της».
Advertisement

Ασφαλεια απο 7€ τον μηνα / Εως 12 ατοκες δοσεις