Όλες οι συζητήσεις που αφορούν την Αγγλική Premier league
#211
Η Τσέλσι συνέχισε την εξαιρετική της πορεία στην Premier League, κερδίζοντας αυτή τη φορά με 3-1 την Άρσεναλ.

Οι «μπλε» φιγουράρουν στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα, έχοντας να επιδείξουν 59 πόντους και πλέον... φλερτάρουν ξεκάθαρα με τον τίτλο, με την Τότεναμ να ακολουθεί με 50 βαθμούς.

Μιλώντας για τη νέα νίκη της ομάδας του, ο Αντόνιο Κόντε εξέφρασε την έντονη ικανοποίηση του για τους παίκτες του.

«Είμαι χαρούμενος για τη νίκη μας, αλλά απογοητευμένος από το γκολ που δεχθήκαμε. Είναι κρίμα. Είναι πολύ σημαντικό για εμάς να βελτιωνόμαστε και να κρατάμε την αυτοσυγκέντρωση μας σε σωστά επίπεδα, από την αρχή ως το τέλος. Δεχθήκαμε κάποιες ευκαιρίες από την Άρσεναλ, αλλά δημιουργήσαμε κι εμείς αρκετές.

Η Άρσεναλ είναι μία εξαιρετική ομάδα με τεχνικούς παίκτες. Παίξαμε καλά, όπως έπρεπε και ήμασταν σωστά οργανωμένοι τόσο στην άμυνα, όσο και στην επίθεση. Είμαι χαρούμενος για τους παίκτες μου, γιατί το αξίζουν. Βλέπω κάθε μέρα, ακόμη και στις προπονήσεις τη συμπεριφορά τους, είναι όλοι όπως πρέπει», ήταν μεταξύ άλλων τα λόγια του Κόντε.
Advertisement

Ασφαλεια απο 7€ τον μηνα / Εως 12 ατοκες δοσεις