Όλες οι συζητήσεις που αφορούν την Αγγλική Premier league
#240
Μετά την ήττα και από τη Σουόνσι, ο Κλαούντιο Ρανιέρι, αναγνωρίζει ότι μάλλον έχει δείξει υπερβολική πίστη στους παίκτες που οδήγησαν πέρσι τη Λέστερ στο πρωτάθλημα.

Μετά την απόλυτη χρονιά-«όνειρο» η Λέστερ, πάει να βιώσει τον… «εφιάλτη» του υποβιβασμού. Η ήττα της στην έδρα της Σουόνσι με 2-0 την άφησε μόλις ένα βαθμό πάνω από τη ζώνη του υποβιβασμού, Βάρντι και Μαχρέζ παραμένουν ντεφορμέ και ο Ιταλός τεχνικός παραδέχθηκε πως… «ίσως και να είμαι πολύ πιστός σε αυτούς. Είναι δύσκολο όταν έχεις επιτύχει κάτι τόσο καλό. Θέλεις να τους δώσεις μια, δύο, τρεις ευκαιρίες. Ίσως τώρα, αυτό να είναι πολύ για αυτούς. Φυσικά πρέπει να αλλάξω κάτι επειδή δεν είναι δυνατό να συνεχίσουμε με αυτό τον τρόπο» ανέφερε ο Ρανιέρι.

Στο πρωτάθλημα, υπάρχουν ακόμα 13 αγωνιστικές, με τον Ρανιέρι να παραμένει αισιόδοξος για τη Λέστερ. «Πρέπει να δουλέψουμε μαζί να βρούμε μια λύση. Η μηχανή δεν έχει χαλάσει, αλλά όταν δεν παίζεις στο μέγιστο επίπεδο σου και οι άλλοι είναι στην κορυφή τους, είναι μια δύσκολη μάχη. Παραμένουμε μαζί και προπονούμαστε σκληρά. Εγώ, προσωπικά, είμαι πολύ δυνατός και πολύ αισιόδοξος με τους παίκτες μου. Πιστεύω σε όλα αυτά και απλά χρειάζεται η κατάλληλη στιγμή για να επιστρέψουμε. Έχω όλη την υποστήριξη από το σύλλογο, τους οπαδούς, τους πάντες…» τόνισε ο Ιταλός.
Advertisement

Ασφαλεια απο 7€ τον μηνα / Εως 12 ατοκες δοσεις