Όλες οι συζητήσεις που αφορούν την Αγγλική Premier league
#722
Ο Αντόνιο Κόντε μπορεί να βρίσκεται στο Λονδίνο και τη Τσέλσι αλλά δεν κρύβει ότι του λείπει η Ιταλία και θα ήθελε να επιστρέψει.

Το καλοκαίρι του 2016, μετά από μια επιτυχημένη παρουσία σε Γιουβέντους και εθνική Ιταλίας, ο Αντόνιο Κόντε μετακόμισε στη Τσέλσι, την οποία οδήγησε στην κατάκτηση του πρωταθλήματος, από την πρώτη του σεζόν. Το καλοκαίρι υπήρχαν αρκετά σενάρια που τον ήθελαν να επιστρέφει στην Ιταλία για χάρη της Ίντερ, αλλά ο 48χρονος παραμένει στο Λονδίνο. Παρόλα αυτά, δεν το κρύβει ότι του λείπει η πατρίδα του και θα ήθελε να επιστρέψει εκεί, με την πρώην ομάδα του, τη Γιουβέντους.

«Έχω νοσταλγία για την Ιταλία. Δεν είχα στο μυαλό μου ότι θα έμενα στο εξωτερικό για τόσο καιρό. Από τη στιγμή που είχα τόσες πολλές ωραίες εμπειρίες θα επιστρέψω σίγουρα στην Ιταλία. Δεν ξέρω το πότε, αλλά ο στόχος είναι να το κάνω. H πρόβλεψη του μέλλοντος είναι πάντα δύσκολη. H δουλειά μας είναι η πιο απρόβλεπτη καθώς μπορεί να είσαι σήμερα σε ένα μέρος και αύριο σε ένα άλλο. Έχω τη θέληση να ολοκληρώσω ένα πρότζεκτ και μετά θα δω για τη σωστή συνέχεια του. Η αγγλική εμπειρία με έχει εμπλουτίσει πολύ και είναι κάτι που θέλω να το έχω μαζί μου ως προπονητής στο μέλλον» δήλωσε στην πατρίδα του ο Κόντε.
Advertisement

Ασφαλεια απο 7€ τον μηνα / Εως 12 ατοκες δοσεις