Όλες οι συζητήσεις που αφορούν την Αγγλική Premier league
#894
Mπορεί να έπαιζε δίπλα στον Κριστιάνο Ρονάλντο τα δύο προηγούμενα χρόνια, αλλά ο Ντανίλο θα ήθελε να παίξει μαζί και με τον Λιονέλ Μέσι στην Μάντσεστερ Σίτι.

Ο Λιονέλ Μέσι υπέγραψε πρόσφατα νέο συμβόλαιο με την Μπαρτσελόνα, αλλά το σενάριο που τον θέλει να συνεργάζεται ξανά με τον Πεπ Γκουαρντιόλα στην Μάντσεστερ Σίτι, δε σταματάει να «παίζει». Ο Ντανίλο που από φέτος έχει μετακομίσει στην Αγγλία, ρωτήθηκε για ένα τέτοιο ενδεχόμενο και δεν έκρυψε τη δική του επιθυμία. «Έχουμε ένα πολύ καλό σύνολο, αλλά τα πάντα μπορούν να βελτιωθούν. Ο Μέσι είναι ο κορυφαίος ποδοσφαιριστής. Φυσικά και θα έπαιζα μαζί του, είναι ο καλύτερος» δήλωσε ο 26χρονος Βραζιλιάνος.

Ο Ντανίλο μίλησε και για τον Ζινεντίν Ζιντάν καθώς και τον Πεπ Γκουαρντιόλα, αλλά και για την απόφαση του να μετακομίσει στην Μάντσεστερ Σίτι. «Ο Ζιντάν και ο Γκουαρντιόλα είναι δύο εξαιρετικοί προπονητές. Είχα μία πολύ καλή σχέση με τον Ζιντάν κατά τη διάρκεια των δύο χρόνων που ήμουν στη Μαδρίτη και τώρα, έχω επίσης μια πολύ καλή σχέση με τον Γκουαρντιόλα. Η αλήθεια είναι ότι μου λείπει η Μαδρίτη. Πέρασα δύο υπέροχα χρόνια, κερδίζοντας σημαντικά πράγματα και εκεί οι άνθρωποι πάντα μου συμπεριφέρονταν καλά. Έπρεπε όμως να αλλάξω σελίδα στην καριέρα μου» δήλωσε ο Βραζιλιάνος Ντανίλο
Advertisement

Ασφαλεια απο 7€ τον μηνα / Εως 12 ατοκες δοσεις